0
nopline.shoppingcart.empty
nopline.shoppingcart.viewmoreproduct
همه چیز درباره برند بوش

بوش از جمله برند های مشهور در حوزه مهندسی است که بیشتر از یک قرن سابقه کار مفید در این حوزه دارد. بوش کمپانی جهانی است که محصولات و تجهیزات مهندسی تولید می کند. این شرکت آلمانی دفترش در گرلینگن قرار دارد و در بیشتر کشورها دارای نمایندگی است. این کمپانی آلمانی در چهار شاخه کلی فعالیت کرده و در هر یک از آن ها برند معتبری است. روش های  موبایلی سخت افزاری و نرم افزاری، لوازم خانگی معروف، ابزار الات صنعتی و …. از جمله محصولاتی هستند که این شرکت آن ها را تولید می کند.

تاریخچه ایجاد برند بوش

برند بوش ساخته دست جوان آلمانی به نام رابرت بوش است که در سال ۱۸۸۶ کارگاهی در اشتوتگارت ایجاد کرد. این کارگاه در سال های پس از استقلال توانست به خارج از آلمان هم راه پبدا کرد و توانت در صنعت خودرو هم فعالیت کند. اولین پروژه مهم این کمپانی بهینه کردن ساخت شمع خودرو بود و توانست از سال ۱۸۹۷ به بعد بزرگ ترین تولید کننده شمع جرقه ای ماشین باشد. پس از آن رابرت بوش تلاش کرد تا در سال ۱۸۹۸ به بازار بریتانیا وارد شود و شعبه ای از خودش را در لندن تاسیس کند. با این اقدام شروع بین المللی برن بوش آغاز شد و در قرن بیستم توانست محصولات خود را جهانی کند و به بازار آمریکا هم وارد گردد.

تولد دوباره برند بوش

در سال ۱۹۴۲ رابرت بوش بنیان گذار برند بوش از دنیا رفت و شرکت هم درگیر جنگ جهانی دوم بود؛ اما با توجه به استراترژی که او داشت می توانست دوباره این کارخانه را رو به راه کرد. در نخستین روزهای بازسازی بوش مواد اولیه برای تولید نبود؛ این شرکت با مبادله اقلام توانست محصولات خود را دوباره تولید کند و یخچال، ماشین لباسشویی و مخلوط کن را به بازار معرفی کند. هدف بوش از تولید این محصولات در آن زمان آسان کردن کارها بود. و پس از آن توانست محصولات دیگری مثل بوش کوبی هم به بازار وارد کند تا کارهای سنباده زنی، دریل کاری، برش و بستن پیچ گوشتی را هم انجام دهد.

شرکت آلمانی بوش در ۴ زمینه‌ی اصلی فعالیت می‌کند که در هر کدام هم در میان نام‌های مشهور و شناخته‌شده قرار دارد. راهکارهای موبایلی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، محصولات مخصوص مصرف‌کننده مانند لوازم خانگی و ابزارهای کارگاهی، فناوری‌های صنعتی و انرژی و ساخت‌وساز، زمینه‌های اصلی فعالیت شرکت هستند. آن‌ها برای توسعه‌ی فعالیت‌های خود خریدهای بزرگی را هم در طول تاریخ انجام داده‌اند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شرکت Rexroth در حوزه‌ی فناوری‌های صنعتی اشاره کرد.

محصولات خانگی بوش

محصولات مخصوص مصرف‌کننده، حوزه‌ای دیگر از فعالیت‌های بوش را تشکیل دادند که برای توسعه‌ی مجدد فعالیت‌ها حیاتی بودند. چنان محصولاتی نماد شکوفایی مجدد آلمان و اروپا شدند و نیازهای مردم را در سال‌های تولد دوباره پس از جنگ جهانی برطرف می‌کردند. از میان این دسته از محصولات می‌توان به لوازم خانگی مخصوص آشپزخانه و ابزارهای برقی اشاره کرد. محصولات بنیادی دیگر همچون رادیوهای مخصوص خودرو نیز در آن سال‌ها فروش میلیونی را تجربه کردند.

علاوه‌ بر یخچال و ماشین لباسشویی که جزو محصولات اصلی بوش برای سلطه بر بازار لوازم خانگی محسوب می‌شدند، مخلوط‌‌کن اختراع جدید آن‌ها بود که با تمرکز بر زنان خانه‌دار مناطق روستایی و اطراف شهرها تولید شد. شعار محصول جدید بوش به‌نام Neuzeit، آسان‌سازی کارهای خانگی برای آن دسته از زنان بود. بوش با تصور پرجمعیت بودن خانه‌های آن مناطق، محصولی را ارائه می‌کرد که حجم بالایی از غذا را به‌ راحتی مخلوط کرده و کارهای روزمره‌ی زنان خانه‌دار را آسان‌تر کند.

درکنار تولید لوازم خانگی جدید، نوآوری در تولید محصولات قدیمی همچون سیستم‌های انژکتوری ابزار دیگر بازسازی بوش شد. آن‌ها با بهره‌گیری از پیشرفت‌های ایجاد شده در اثر تحقیقات نظامی و ساخت موتور هواپیما، سیستم‌های انژکتوری خودروها را هم بهبود دادند که منجر به نوآوری‌های قابل توجهی در ابتدایی دهه‌ی ۱۹۵۰ شد.

ابزارهای برقی و ساخت تجهیزات مورد نیاز در خانه‌ها، روندهای پرطرفدار سال‌های پس از جنگ بودند. بوش تلاش کرد تا با ارائه‌ی ابزارهای مورد نیاز مردم در این حوزه‌ها، پایگاه خود در بازار مورد نظر را محکم‌تر از پیش کند. برند آلمانی با معرفی محصولی به‌نام Bosch Combi به‌صورت جدی‌تر وارد بازار ابزارهای برقی شد. محصول جدید آلمانی‌ها انواع کاربردها از دریل و پیچ‌گوشتی برقی تا سنباده زدن و حتی بریدن را برای مشتری انجام می‌داد.

چرا بوش محبوب است؟

تا به این جا با کلیات این برند محبوب آلمانی آشنا شدیم؛ اما چرا برند بوش تا این حد محبوب است؟ بوش از برترین های لوازم خانگی است و مورد توجه خاص و عام قرار دارد. از دلایل محبوبیت بوش ثبت کردن رکوردهایی در مصرف انرژی است. این کمپانی به این دلیل تا این حد محبوب شده است که محصولات آن کم مصرف هستند. نه تنها کیفیت بالا دارند بلکه در انرژی هم صرفه جویی می کنند. کیفیت بالای محصولات بوش زبانزد خاص و عام است؛ طوری که شما اگر از وسایل اصلی برند بوش استفاده کنید تا چند سال نیازی به سایر برند ها نخواهید داشت.

از طرفی کنترل کردن وسایل و محصولات بوش با اپلیکیشن و تجهیزات روز سبب شده تا محصولات کمپانی بوش تا این حد معروف و محبوب باشد و قیمت بالایی داشته باشد. در حال حاضر بوش در حوزه های خیرخواهانه هم فعالیت می کند و بیشتر از ۴۰۰ هزار کارمند در اقصی نقاط جهان دارد.