0
nopline.shoppingcart.empty
nopline.shoppingcart.viewmoreproduct
تفاوت پلوپز با آرام پز

تفاوت پلوپز با آرام پز

پلوپز و آرام پز را می شناسید؟ می دانید این دو دستگاه چه فرقی با یکدیگر دارند؟ اصلا فرق پلوپز با آرام پز در چیست؟ بهتره کدوم دستگاه را بخریم؟ و .… پلو پز و آرام پز از جمله از دستگاه‌هایی هستند که به آشپزی آسان‌تر کمک می کنند و همچنین از محبوبیت بالایی نیز برخودار هستند، در این مطلب قرار است به سوالات پر تکراری که در ابتدا مطرح کردیم پاسخ دهیم؛ شاید خیلی از افراد فکر کنند که این دو دستگاه شبیه به هم هستند اما در حقیقت پلوپزها و آرام‌پزها هر کدام دارای تفاوت‌هایی هستند که در اینجا قصد داریم آن ها را بررسی کنیم و کاربرد هر کدام را شرح دهیم.

کاربرد پلوپز چیست؟

خورد و خوراک هر کس به سلیقه شخصی او بستگی دارد و این چیزی است که برای هر کسی متفاوت است و هر شخصی ذائقه خودش را دارد، به عنوان مثال خیلی از افراد هستند که برنج‌های کته را به برنج‌های دم کشیده ترجیح می دهند، اما متاسفانه مسئله ای که در اینجا وجود دارد این است که برنج کته بسیار خوش طعم است و در مدت زمان کوتاهی هم آماده می شود اما شکل و شمایل آن به گونه است که برای مهمانی و مجلس مناسب نمی باشند، با استفاده از پلوپزها می توان بهترین برنج کته را با بالاتری کیفیت و همچنین با ظاهر زیبایی آماده کرد.

کاربرد آرام پز چیست؟

خوب حالا به سراغ بررسی آرام‌پزها برویم تا متوجه فرق پلوپز با آرام پز بشوید، فرض کنید خانم شاغلی هستید و نمی توانید تمام تایم خود را بر روی پخت غذا بگذارید و مرتبا به آن سر بزنید، در این هنگام نیاز به دستگاهی دارید که به آرامی و نرمی باعث پخت مواد غذایی بشود و تا زمانی که شما به منزل آمدید بتوانید غذای خوش طعمی را آماده کنید.

در حقیقت آرام‌پزها دارای المنت‌هایی هستند که به آرامی حرارت را به دیواره‌های داخلی دستگاه منتقل می کند و دما را افزایش می دهند، به همین دلیل زمانی که غذای خود مانند خورش و یا گوشت را در قالب آرام پز قرار می دهید بر اساس حرارت موجود دیواره به آرامی پخته می شوند البته آرام‌پزها را دما را تا حد متوسطی نگه می دارند و آن را به حد نقطه جوش نمی رسانند تا بدین روش آب مواد غذایی از ین نرود و غذا حالت آبدار خود را حفظ کند، این عامل یکی از تفاوت های اصلی پلوپز و آرام پز می باشد. حتی برای مصرف برق کمتر شما می توانید شب تا صبح که جزو ساعات کم مصرف هستند غذای خود را درون آرام پزها آماده کنید.

البته نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که نمی توان هر نوع مواد غذایی را دون آرام‌پزها آماده کرد به عنوان مثال حبوبات ها به خوبی درون آرام‌پزها آماده نمی شوند و یا این که نمی توان انتظار داشت که صبح مواد آش را درون آرام پز قرار دهید و بعد از چندین ساعت انتظار یک آش خوب و جا افتاده را داشته باشید .

تفاوت پلوپز و آرام پز

از پلوپزها می توان برای پخت پلو کته استفاده کرد اما از آرام‌پزها برای موادغذایی که باید جا بیافتد مثل خورش ها، گوشت ها و … استفاده می شود. درون آرام‌پزها آب موادغذایی حفظ می شود اما پلوپزها این گونه نیستند در واقع آب موجود در برنج را خشک می کنند، برخی از پلوپزها قابلیت بخارپز کردن دارند و یا می توان درون آنها کیک درست کرد. امروزه آرام پز هایی روانه بازار شده اند که قابلیت اتصال به وای فای و گوشی را دارند که می توان از راه دور هم آن ها را کنترل کرد. برخی از مدل پلوپز هایی در بازار وجود دارند که دارای قابلیت آرام پز هم هستند، با خرید این نوع دستگاه شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

شباهت پلوپز و آرام پز

علاوه بر بررسی فرق پلوپز با آرام پز قصد داریم تا شباهت آنان را هم بررسی کنیم. هر دوی این دو دستگاه برای پخت پز استفاده می شوند که به واسطه برق کار می کنند، از دیگر شباهت‌های پلوپز و آرام پز می توان به مدل‌هایی از آنان اشاره کرد که دارای تایمر و تنظیمات هستند، ممکن است برخی از مدل‌های آنان قابلیت بخارپز را دارا باشند و البته بستگی به برندی دارد که خریداری می کنید.

پلوپز بخرم بهتره یا آرام پز؟

انتخاب بین این دو دستگاه بستگی به نوع مصرف و کار شما دارد، اما اگر شاغل هستید توصیه ما این است که هر دوی این دستگاه را خریداری کنید و یا حتی می توانید به سراغ پلوپزی بروید که قابلیت آرام پز را داشته باشد.

با آرام پز چه غذاهایی می توان تهیه کرد ؟

با استفاده از آرام پز ها شما می توانید غذاهایی چون گوشت ها، خورش ها و … استفاده کنید اما باید حواستان باشد که به هنگام پخت مواد غذایی درون آرام‌پزها به هیچ عنوان درب آن را بر ندارید.

پلوپز با قابلیت آرام پز خوبه بخرم یا نه؟

درست است که برخی از پلوپزها دارای قابلیت آرام پز هستند اما با این حال بهتر است این دو دستگاه را به صورت جدا جدا خریداری کنید.

منبع: دیدارمارکت